Skip to main content

Web Sitesi Dizayn – Web Tasarım

Web dizayn yani Web Tasarım, bir firmanın markasını ve bilgisini yansıtan ve kullanıcı dostu bir deneyim sağlayan web siteleri ve sayfaları oluşturma sürecidir. Web dizayn, web sitesi, mobil uygulama veya web sayfasındaki içeriği yönetirken görünüm ve tasarımı hayati unsurlar olarak içerir

Web Tasarım, bir web sitesi veya web sayfasının hedeflerini belirler ve tüm potansiyel kullanıcılar için erişilebilirliği teşvik eder. Bu süreç, içerik ve resimleri bir dizi sayfada düzenlemeyi ve uygulamalar ve diğer etkileşimli unsurları entegre etmeyi içerir1.

Biz de Global Atlas Reklam Organizasyon olarak web dizayn hizmetleri sunuyoruz. Yaratıcı ve yazılım mühendisliği/programlama becerilerimizi kullanarak, tasarım standartlarına ve özelliklerine uygun web siteleri tasarlıyor, oluşturuyor ve geliştiriyoruz. Kullanıcı deneyimini anlıyor ve anlaması, gezinmesi ve kullanması kolay web siteleri oluşturabiliyoruz.

 

 

 

Web Tasarım hizmetlerimiz şunları içerir:

  • Web sitenizin  hedeflerini, vizyonunu ve ihtiyaçlarını belirlemek için sizinle iletişime geçiyoruz.
  • Web sitenizin taslağını hazırlıyoruz. İstediğiniz metinleri, logoları ve resimleri bize gönderin veya profesyonel grafiker ekibimiz sizin için Kurumsal kimliğinize uygun logo ve diğer grafik ürünleri sizin için arzu ederseniz  yapabilirler.
  • Web sitenizin tasarımını tamamlıyoruz. Tercih ettiğiniz renkleri, fontları, düzeni ve stilleri kullanarak web sitenizi veya web sayfanızı markanızı yansıtacak şekilde tasarlıyoruz.
  • Web sitenizin kodlamasını yapıyoruz. HTML, CSS, JavaScript gibi dilleri kullanarak web sitenizi veya web sayfanızı programlıyoruz. Ayrıca WordPress gibi içerik yönetim sistemleri veya WooCommerce gibi e-ticaret platformları ile ihtiyacınıza uygun cözümler sunuyoruz.
  • Web sitenizin testini yapıyoruz. Web sitenizin herhangi bir hata olmadan çalıştığından emin olmak için test ediyoruz. Ayrıca web sitenizin mobil uyumlu (responsive), arama motoru optimizasyonuna (SEO) uygun ve güvenli (HTTPS) olduğundan da emin oluyoruz.
  • Web sitenizi yayınlıyoruz. Onayınızı aldıktan sonra web sitenizi veya web sayfanızı canlıya alıyoruz ve işletmenizin dünyaya açılmasını sağlıyoruz.

Web dizayn hizmetlerimizle ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun fiyat teklifini sunacağız. Web sitenizi hayal ettiğiniz gibi tasarlamak için sabırsızlanıyoruz!

Genel Hatlarıyla web sitesi dizayn  servisimizin aşamaları aşağıdaki şekildedir.

1- Müşteri ve Hedef kitle Tespiti

bu aşamada , öncelikli olarak müşterilerimizin profilini çıkartıyor ve müşterilerimizin hedef aldığı kitlenin çeşitli özelliklerini tespit ediyoruz

 

2- Kullanılacak teknoloji ve alt yapının belirlenmesi

müşterilerimizin ve müşterimizin hedef kitlesini belirledikten sonra , bu konsepte uygun web sitesi için gereken teknolojik alt yapının belirlemesini yapıyoruz

 

3- Site alanı alımı ve internet adresinin belirlenmesi

Site alanı (Hosting ) ve internet adresi ( uygun parametrelere göre ) belirlenir

 

4- Grafik arayüz tasarımı ve fonksiyonlar

grafik arayüzü ve fonksiyonları ihtiyaca uygun şekilde siteye eklenir

 

5- Karşılıklı istişare ve Ortak karar

Yapılan taslak site müşteriye gösterilir ve müşteriden fikri alınır

 

6- Test , Kontrol

Bu aşamada internet sayfası bittikten sonra servere arka planda yüklenerek test aşamasına geçilir , burda istenilen özellikteki fonksiyonlar test edilir ve böylelikle kontrol aşaması yayından önce tamamlanır

 

7- Siteyi yayınlama

Bu aşamada artık işlem bitmiştir ve site artık yayına hazır hale gelmiştir. Müşterinin isteğine uygun tarihte yayına konulur ve artık site ınternette online bir biçimde herkesin ulaşacağı şekilde yayınlanmıştır.

 

Kullandığımız Teknolojiler

Programlama Dilleri

HTML
CSS
PHP
MYSQL
JavaScript

partnerlerimizİçerik Yönetim Sistemleri

WordPress
Drupal